Bayramda Şok Açık Mı-Ramazan Bayramı Şok Market Çalışma SaatleriRamazan bayramında öngörülen dört günlük sokağa çıkma yasağı dolayısı ile insanlar arasında Bayramda Şok Açık Mı sorusu merak ediliyor. 24 Mayıs 25 Mayıs 26 Mayıs günlerine denk gelen Ramazan Bayramında Şok Market Açık olacak mı?

Ramazan bayramında öngörülen dört günlük sokağa çıkma yasağı dolayısı ile insanlar arasında Bayramda Şok Açık Mı sorusu merak ediliyor. 24 Mayıs 25 Mayıs 26 Mayıs günlerine denk gelen Ramazan Bayramında Şok Market Açık olacak mı?

Ramazan bayramının ilk günü bu yıl 24 Mayıs Pazar gününe denk geliyor. Hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağıyla birlikte öngörülen dört günlük sokağa çıkma yasağı gündemde. Bayramın yaklaşması ve planlı olarak AVMlerin açılması ile birlikte marketlerin çalışma saatleri de halk tarafından merak ediliyor. 
Bayramda Marketler Açık Mı sorusu merak edilirken resmî olarak henüz bir açıklama gelmedi. 
18 Mayıs’ta yapılacak olan toplantının ardından Bayramda Marketler Açık Mı sorusu netliğe kavuşacak.
Ancak senaryolar arasına 2 gün tam gün kapalı olması ve diğer iki günde de 09-14 saatleri arasında çalışılması var.
Bir diğer senaryo 4 gün 09-14 saatleri arasında çalışılması.
Başka bir senaryoda ise 4 gün Marketler tamamen kapalı olması gündemde.
Ayrıntılar netleştikçe haber güncellenecek...


Bayramda Sokağa Çıkma Yasağı Olur Mu?

Bu sene Ramazan Bayramı'nın ilk günü 24 Mayıs tarihine denk geliyor. Bayramda 9 gün sokağa çıkma yasağı olacağına ilişkin iddialar gündemde konuşuluyor. Bayramda sokağı çıkma yasağı olup olmayacağı ile ilgili araştırmalar yapılıyor. Peki bayramda 9 gün sokağa çıkma yasağı var mı, sokağa çıkma yasağı olur mu?
Sorulara ilişkin alınmış henüz net bir karar yok.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı sonrasında açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı bu hafta sonu da sokağa çıkma sınırlaması uygulamasını sürdüreceklerini belirterek, şu bilgileri verdi:
"Halen 31 ilde uygulanan şehirlerarası giriş-çıkış sınırlandırmasını, ilk etapta, bu geceden itibaren 7 ilimiz için bitiriyoruz. Bu illerimiz, Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla'dır. Her hafta illerimizle ilgili değerlendirme yapacak, gelişmelere göre karar vereceğiz. Diğer 24 ilimizdeki giriş-çıkış sınırlaması 15 gün süreyle uzatılmıştır."
Bayramda sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bayramda marketler açık mı? Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün gibi soruların cevaplarını kararlar netleştikçe haberimizde yer vereceğiz. 

19 Mayıs’ta Marketler Açık Mı?

Hafta sonu sokağa Çıkma kısıtlaması ve 19 Mayıs resmî tatilde sokağa Çıkma yasağı olacak mı soruları netliğe kavuştu. Yapılan resmî açıklamaya göre 16-17-18 ve 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı uygulanacak. 16 ve 17 mayıs tarihlerinde marketler kapalı olacakken, 18 ve 19 Mayıs’ta ise marketler 10 ve 16 saatleri arasında hizmet verecekler.

21-22 MAYIS'TA MARKETLER 23.00'E KADAR AÇIK OLACAK

Genelgeye göre, 4 günlük kısıtlama öncesi 21 ve 22 Mayıs'ta market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 23.00'e kadar faaliyetlerine devam edecek.
Yine genelgeye göre, 23 Mayıs Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 arasında faaliyet gösterebilecek.
Kısıtlamanın olduğu günler, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile ekmek satan bayiler ve tatlıcılar açık olacak.

Yorumlar

Sorumluluk Reddi

Şok Marketleri, Şok Market, A101, BİM, Carrefour ve Migros gibi zincir marketlerin kataloglar vasıtasıyla aktüel kampanya ve indirim haberlerini sunan bir web sitesidir. Şok Marketleri ve sokmarketleri.com herhangi bir marketin kurumsal kimliğini temsil etmez. Bunun yanı sıra Şok Marketleri ve sokmarketleri.com’un hiç bir kurum yada kuruluşla maddi yada manevi bağı, ilişkisi ve sponsorluk anlaşması bulunmamaktadır.