Şok Market


Bu yazıda Şok Market’in kaç mağazası var? Şok Market kimin? Şok Market ne zaman kuruldu? gibi sorularınıza cevap bularak, Şok’u daha yakından tanıyacaksınız.


Takvimler 1995 yılını gösterdiğinde Migros AŞ “ indirim marketleri” konseptini hayata geçirmiş bulunuyordu. Bu indirim marketlerine “Şok” adını verdiler.

13 Mağaza İle Ticarete Başlandı

Şok Market T.A.Ş 1995 yılında Migros tarafından kuruldu. İndirim marketleri konseptinde faaliyet gösteren Şok Market, kuru gıda, taze gıda, atıştırmalık ve manav reyonunun yanı sıra alkol ve sigara satışları da yapıyordu. 13 Mağaza ile ticaret hayatına atılan Şok Market aradan geçen 16 yılda 1255 mağaza sayısına ulaştı. 2011 yılına gelindiğinde 7 dağıtım merkezi ve 1255 mağaza ile   Yıldız Holding bünyesine katılan Şok Market, 2012 yılına 1144 mağaza ile ile girdi. 718 Adet Mağaza Kendi Bünyesine Katıldı

 Şok Marketler, indirimli süpermarket zinciri olan Dia S.A.’yı 584 mağazası ile, Türkiye’de "Onurex" olarak bilinen perakende zinciri Onur Ekspres Marketçilik A.Ş.’yi 116 mağazası ile ve Devamlı İndirim Mağazacılık (Dim) mağaza zincirini 18 mağazası ile satın alarak, bünyesine kattı ve 2014 yılına kadar tüm bu mağazaların Şok Market kurumsal kimliğine dönüşümünü tamamladı. 

2015 yılında icraa kurulunun aldığı yeni bir karar ile dönüşümsel bir reform içine giren Şok Market, hem mevcut mağazalarının konseptini yeniledi hemde günde 3 mağaza hedefi ile yeni bir yolculuğa başladı. Bu hedefle 2016 yılına girerken 3000 mağazaya ulaşıldı.

81 İlde 6 Binden Fazla Mağaza

2016 yılında 4000 mağazaya ulaşan Şok Market 2017 yılında mağaza sayısını 5100’e çıkarmış bulunuyordu.
Şok Market şu an hala Yıldız Holding bünyesinde 6642 adet mağazası ile 81 ilde faaliyet gösteriyor.
Şirketin yönetim kurulu başkanlığını Murat Ülker, icra kurulu başkanlığını ise Uğur Demirel üstleniyor. 

Sorumluluk Reddi

Şok Marketleri, Şok Market, A101, BİM, Carrefour ve Migros gibi zincir marketlerin kataloglar vasıtasıyla aktüel kampanya ve indirim haberlerini sunan bir web sitesidir. Şok Marketleri ve sokmarketleri.com herhangi bir marketin kurumsal kimliğini temsil etmez. Bunun yanı sıra Şok Marketleri ve sokmarketleri.com’un hiç bir kurum yada kuruluşla maddi yada manevi bağı, ilişkisi ve sponsorluk anlaşması bulunmamaktadır.