Market Raflarının Tamamına Yakınında Bu 10 Şirket Yer Alıyor


Bir markete girdiğinizi düşünün. Bir sürü ürün yada ürün çeşidi var değil mi?
Bu bir sürü ürün çeşidinin tamamına yakının 10 şirketin tekeline bulunduğunu biliyor muydunuz?

İşte dünya genelinde lider 10 şirket;↓


Kraft Foods

1903 yılında James Kraft tarafından kurulan şirket şu anda dünyanın ikinci büyük paketlenmiş gıda ürünleri üreticisidir. Malları 155 ülkede satılıyor.

Nestle

Nestle, yıllık cirosu ile rekor seviyede gıda ürünleri üreten dünyanın en büyük üreticisi. Ürettiği markalar arasında Nescafé, KitKat ve Nesquik gibi hepimizin bildiği ve sürekli aldığı şeyler de bulunmakta.

Procter & Gamble

Tüketici ürünlerindeki küresel pazar lideri olan Procter & Gamble, ayrıca, yılda yaklaşık 8 milyar dolar harcama yapan dünyadaki en büyük reklamcılık şirketidir. En iyi bilinen markaları Fairy, Ariel ve Lenor'un yanı sıra Pampers, Tampax, Head & Shoulders, Pantene, Old Spice, Hugo Boss, Dolce & Gabbana, Gucci ... ve dahası.

Johnson & Johnson

Johnson &Johnson'ın 230'dan fazla yan kuruluşu aracılığıyla kozmetik, hijyen ürünleri ve tıbbi cihazlar üretmekte. Ayrıca Acuvue ve Penaten de dahil olmak üzere geniş bir yelpazede farmasötik ve vücut bakımı ürünleri de yapıyorlar.

Unilever

Ev temizleme ürünlerinin önde gelen üreticilerinden biri olan Unilever, tükettiğimiz gıdaların yanı sıra kullandığımız parfümlerin çoğunun da üreticisi durumunda.

Mars Inc.

Özellikle çikolatalar olmak üzere şekerli ürünler konusunda sektörün zirvesinde olan Mars'ın ürünleri, dünya genelinde de en fazla tüketilen ürünler olarak karşımıza çıkmakta.

Kellogs

Şu anda dünyanın en büyük kahvaltılık gıda ürünlerinin üreticilerinden olan Kellogs, 1906 yılında Michigan, ABD'de Battle Creek Toasted Corn Flake Company olarak kuruldu.

General Mills

Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan General Mills, gıda ürünleri, oyuncak ve giysi üretimi ile bilinmekte. Ayyrıca şirket, geniş bir restoran ağına da sahip.

PepsiCo

Pepsi Cola Şirketi ve Frito Lay'in birleşmesi ile 1965 yılında kurulan PepsiCo, aklınıza gelebilecek her türlü içeceğin yanı sıra cipslerin de bir numaralı üreticisi.

Coca Cola

Alkolsüz içecekler, konsantreler ve şurupların en büyük üreticisi olan Coca-Cola, aynı zamanda ABD'deki en büyük şirketlerden biri de. Şirketin sadece adını taşıyan Coca Cola içeceği değil, Fanta, Sprite, Schweppes ve Bon Aqua gibi ürünleri 200'den fazla ülkede satılmakta.

Yorumlar

Sorumluluk Reddi

Şok Marketleri, Şok Market, A101, BİM, Carrefour ve Migros gibi zincir marketlerin kataloglar vasıtasıyla aktüel kampanya ve indirim haberlerini sunan bir web sitesidir. Şok Marketleri ve sokmarketleri.com herhangi bir marketin kurumsal kimliğini temsil etmez. Bunun yanı sıra Şok Marketleri ve sokmarketleri.com’un hiç bir kurum yada kuruluşla maddi yada manevi bağı, ilişkisi ve sponsorluk anlaşması bulunmamaktadır.