A101’in Anlamı Nedir? A101 Adını Nerden Alıyor?Artık devir internet devri. İnsanlar merak ettikleri hemen herşeyi internette araştırıyor. Merak edilip araştırılan şeylerden biri de marka ve logo isimlerinin ne anlama geldikleri. Bizde biri bir gün A101 in anlamı ne? veya A101 in adı nerden geliyor? yada A101 Ne Demek?
diye merak eder diye bu yazıyı hazırladık.

A101 Ne Demek

A101’in adının nereden geldiğine dair bir sürü şeyler dolaşıyor. “101 mağaza hedefledikleri için bu adı almış” diyen var, Kuran’ın 101inci suresinden geliyor diyen var, hatta “101 kere maaşallah’tan geliyor” diyen bile var.

Bu enteresan söylemlere son noktayı koyan A101 marketler zinciri hissedarı Aziz Zapsu ismin nereden geldiğini şöyle anlatmış:

A. 101 hiçbir anlama gelmiyor. Ali Taran’a sürekli, ‘Bize isim, logo, slogan bul diyoruz’ diyoruz, üç-beş gün sonra bir bakıyoruz o İsimleri başkası kullanıyor. Bir gün bana e-posta atmış, Z747, A447 gibi bir şeyler yazıyor. ‘Ne diyorsun sen kardeşim’ dedim. ‘Al sana marka, seç seç beğen, beğenmiyorsan kendin yap. Ama bunların alınmış olma ihtimali yok’ dedi. Sonra şirket çalışanlarına sorduk, biri A.101 olsun’ dedi, öyle kaldı.”


Artık A101 ne anlama gelir biliyoruz. Düşüncelerinizi yorum olarak yazabilir, yazımızı Facebook’ta paylaşarak sevdiklerinize duyurabilirsiniz.

Yorumlar

Sorumluluk Reddi

Şok Marketleri, Şok Market, A101, BİM, Carrefour ve Migros gibi zincir marketlerin kataloglar vasıtasıyla aktüel kampanya ve indirim haberlerini sunan bir web sitesidir. Şok Marketleri ve sokmarketleri.com herhangi bir marketin kurumsal kimliğini temsil etmez. Bunun yanı sıra Şok Marketleri ve sokmarketleri.com’un hiç bir kurum yada kuruluşla maddi yada manevi bağı, ilişkisi ve sponsorluk anlaşması bulunmamaktadır.